Újabb csapás a budapesti parkolási maffiától, választ követel a Mi Hazánk

2026. június 22., hétfő 10:10
Budapest Nemzeti Közleménytár

Budapest, 2026. június 22., hétfő - Karácsony Gergely így csapta be az autósokat újfent

Karácsony Gergely főpolgármester 2024 novemberében beszámolt arról, hogy megszűnik az összes parkolóautomata, és a készpénzes parkolási lehetőséget is kivezetik. Ezeket a vállalásokat tartani tudta, azonban azt már nem sikerült teljesítenie, hogy a BudapestGO alkalmazáson belül a BKK-bérlettel olcsóbban lehessen parkolni. Most derült ki, hogy a fővárosi önkormányzat még el sem kezdte a BudapestGO fejlesztését, arra hivatkozva, hogy nincs rá megfelelő keret, emiatt nem tudják teljesíteni a megígért határidőt. Állításuk szerint közel 700 millió forintra van szükség az alkalmazás fejlesztéséhez, amelynek hiánya miatt több tízezer autós esett el a megígért kedvezményektől. A Mi Hazánk Mozgalom világított rá elsőnek, hogy a parkolóautomaták és a készpénzes lehetőség nélkül nem lehet legitim a parkolás Budapesten. Míg a parkolási maffia kártyavára lassan megdőlni látszik, az éhségük koránt sem csökkent. A Mi Hazánk követeli, hogy Karácsony Gergely adjon teljeskörű tájékoztatást, hogy miért kerül közel 1 milliárd forintba egy alkalmazás fejlesztése - ami erősen korrupciógyanús egyelőre. Egy ilyen csapás és átverés után azonnal vonják vissza a parkolóautomaták kivezetését, és maradjon meg a készpénzes lehetőség is, amely alkotmányos joga minden magyarnak! Az ilyen döntésekkel nemcsak a közlekedést, hanem az egész infrastruktúrát akarják a digitális térben kiárulni. A parkolási rendszer egyfajta forgalomszabályozásnak lett bevezetve, nem lehet ennek a kritériuma a digitális létezés. Továbbá felszólítjuk a fővárost, hogy kárpótolják az autósokat, ne legyenek áldozatai Karácsony Gergely sikertelen gazdálkodásának! Szecsődi Patrik, a Mi Hazánk fővárosi képviselője Kiadó: Mi Hazánk Mozgalom ------------------------------------------------------------------- A Nemzeti Közleménytár oldalán található közlemények nem képezik az MTI hírkiadás részét, az MTI által szó szerint továbbított tartalomért minden esetben a közlemény beadója a felelős. A közlemények forrásmegjelöléssel (NKT) szabadon és korlátozás nélkül felhasználhatók. Az NKT szolgáltatással kapcsolatban további információt az nkt@dunamsz.hu elektronikus levelező címen kaphat.