A magyar dolgozók nem lehetnek másodrendűek a saját hazájukban
Budapest, 2026. június 23., kedd - A magyar dolgozók nem lehetnek másodrendűek a saját hazájukban
Elfogadhatatlannak tartjuk, hogy miközben egyes multicégek gazdasági nehézségekre és megrendelésállományuk visszaesésére hivatkozva létszámleépítéseket hajtanak végre, a munkahelyüket elvesztők között elsősorban magyar munkavállalók találhatók, miközben továbbra is jelentős számban foglalkoztatnak külföldi vendégmunkásokat. A nyergesújfalui Zoltek Zrt.-nél kialakult helyzet ismét rámutat arra, hogy a vendégmunkások jelenléte számos ponton a magyar emberek érdekei ellen hat. Ha egy vállalatnak csökkentenie kell a létszámát, akkor elsődleges szempont kell hogy legyen a magyar dolgozók munkahelyeinek megőrzése. Arra is rá kell mutatni, hogy bár a TISZA-kormány szigorította a vendégmunkás-szabályozást, számos kiskaput hagyott benne. A vendégmunkás-tartózkodási engedélyeket megszüntették, de a foglalkoztatási célú tartózkodási engedély továbbra is nyitva áll a harmadik országbeli vendégmunkások előtt, amelyet egyénileg kell benyújtaniuk. A Mi Hazánk követeli, hogy a magyar munkavállalók minden esetben elsőbbséget élvezzenek a hazai munkaerőpiacon. Továbbra is azért dolgozunk, hogy a magyar munkahelyeket a magyar dolgozók számára őrizzük meg, és véget vessünk annak a gyakorlatnak, amely a külföldi munkaerőt a hazai munkavállalók elé helyezi. Lantos János, a Mi Hazánk Munkaügyi Kabinetjének elnöke ------------------------------------------------------------------- Kiadó: Mi Hazánk Mozgalom ------------------------------------------------------------------- A Nemzeti Közleménytár oldalán található közlemények nem képezik az MTI hírkiadás részét, az MTI által szó szerint továbbított tartalomért minden esetben a közlemény beadója a felelős. A közlemények forrásmegjelöléssel (NKT) szabadon és korlátozás nélkül felhasználhatók. Az NKT szolgáltatással kapcsolatban további információt az nkt@dunamsz.hu elektronikus levelező címen kaphat.