Fidesz: az új magyar miniszterelnök az úgynevezett aranykonvoj ügyében az ukránok bosszúját hajtja végre

2026. június 25., csütörtök 16:36
Budapest Nemzeti Közleménytár

Budapest, 2026. június 25., csütörtök - A háború kitörése óta Ukrajnába és Ukrajnából több ezer milliárd forintnyi valuta és arany áramlott Magyarországon keresztül. Ennek a bődületes pénzösszegnek a mozgatásában rendszeresen közreműködtek ukrán katonák és az ukrán titkosszolgálat emberei. A hatóságok a nemzeti kormány időszakában lépéseket tettek a pénz eredetének és felhasználásának feltárására. Minden nemzeti érzelmű magyar ember számára világos, hogy Magyarország nem lehet az ukránok által korlátlanul és ellenőrzés nélkül használt pénzmosoda és átjáróház.

A nyomozásban részt vevő hatóságok vezetői és munkatársaik elismerést és jutalmat érdemelnek, amiért megvédték Magyarország nemzeti érdekeit. Felháborító, hogy az új, ukránbarát kormány elismerés és jutalom helyett zaklatja és büntetőeljárással fenyegeti a hazájuk szolgálatát becsülettel végző tisztviselőket. Nyilvánvaló, hogy a magyar kormány az ukrán érdekeknek megfelelően cselekszik. Kiadó: FIDESZ - Magyar Polgári Szövetség ------------------------------------------------------------------- A Nemzeti Közleménytár oldalán található közlemények nem képezik az MTI hírkiadás részét, az MTI által szó szerint továbbított tartalomért minden esetben a közlemény beadója a felelős. A közlemények forrásmegjelöléssel (NKT) szabadon és korlátozás nélkül felhasználhatók. Az NKT szolgáltatással kapcsolatban további információt az nkt@dunamsz.hu elektronikus levelező címen kaphat.