Fót Város Önkormányzata szakmai javaslatcsomagot állított össze az új kormány részére
Pest vármegye, 2026. június 25., csütörtök - Fót Város Önkormányzata Képviselő-testülete június 25-ei ülésén - Merkwart Krisztián polgármester kezdeményezésére - az új kormány részére összeállított konstruktív, szakmai javaslatcsomagot fogadott el. Az anyag százas nagyságrendben tartalmaz olyan problémákat, és azokra megoldási javaslatokat, amelyek közvetlenül vagy közvetve az önkormányzatokat és intézményeiket érinti.
Fót Város Önkormányzata szakítani kíván azzal a gyakorlattal, hogy a települések a kormányzatot - szinte kizárólag - támogatási igénnyel keresik meg. Ezzel szemben az elfogadott javaslatcsomagnak csak a töredéke érint pénzügyi kérdéseket, szerepelnek benne viszont kisebb, egyszerű jogszabálymódosítással kezelhető problémák, és egészen komplex kihívások is. Az anyag nem csak a szűken vett önkormányzatiság kérdésével foglalkozik, de ahhoz kapcsolódóan többek között: egészségügyi, oktatási, szociális, kulturális témákkal is. Fót Város Önkormányzata bízik abban, hogy Magyarország Kormánya nyitott és konstruktív lesz a javaslatcsomaggal kapcsolatban. A dokumentum vonatkozó részeit hamarosan megkapják majd az illetékes minisztériumok, teljes terjedelmében pedig a miniszterelnökség és az önkormányzatokért felelős szaktárca, továbbá elérhető Fót város weboldalán. Kiadó: Fót Város Önkormányzata ------------------------------------------------------------------- A Nemzeti Közleménytár oldalán található közlemények nem képezik az MTI hírkiadás részét, az MTI által szó szerint továbbított tartalomért minden esetben a közlemény beadója a felelős. A közlemények forrásmegjelöléssel (NKT) szabadon és korlátozás nélkül felhasználhatók. Az NKT szolgáltatással kapcsolatban további információt az nkt@dunamsz.hu elektronikus levelező címen kaphat.