Kormányszóvivői tájékoztató - Várnegyed - a Fidesz reagálása
Budapest, 2026. június 25., csütörtök - Vitézy Dávid ostobának tetteti magát. Hosszú éveken keresztül szolgált az Orbán-kormányban állami vezetőként, és most úgy tesz, mintha nem ismerné a nemzeti kormány építészeti programjait. A nemzeti kormány párhuzamosan és egyidejűleg hajtott végre kórház-, iskola-, szociális és kulturális örökségi építészeti beruházásokat. Ezt Vitézy Dávidnak, mint az Orbán-kormány volt államtitkárának, aki ráadásul nagy értékű múzeumtervezési programokat is felügyelt, pontosan tudnia kell. Most mégis úgy csinál, mintha amnéziában szenvedne.
Azokat a kormányzati célokat, amelyeket korábban maga is szolgált, most, tiszásként pocskondiázza. A budai vár Európa legrégibb folytonos, csak a kommunisták által megszakított, államiságot szimbolizáló épületegyüttese. A nemzeti kormány megindította a Várnegyed teljes történelmi rekonstrukcióját, annak érdekében, hogy Európa egyedülálló történelmi emlékhelye ismét az egész magyar nemzet büszkesége lehessen. Ezeket a beruházásokat nem megállítani, a történelmi épületek funkcióit nem megváltoztatni kell, hanem a megkezdett programokat végigvinni, a magyarok és az ide érkező külföldiek számára hozzáférhetővé tenni. Szegény Vitézy Dávid… Kiadó: FIDESZ - Magyar Polgári Szövetség ------------------------------------------------------------------- A Nemzeti Közleménytár oldalán található közlemények nem képezik az MTI hírkiadás részét, az MTI által szó szerint továbbított tartalomért minden esetben a közlemény beadója a felelős. A közlemények forrásmegjelöléssel (NKT) szabadon és korlátozás nélkül felhasználhatók. Az NKT szolgáltatással kapcsolatban további információt az nkt@dunamsz.hu elektronikus levelező címen kaphat.