Tegnap volt a magyar túllövés napja!

2026. június 25., csütörtök 9:45
Budapest Nemzeti Közleménytár

Budapest, 2026. június 25., csütörtök - 2026. június 24-én Magyarország elérte a túllövés napját.

Ez azt jelenti, hogy ha a Föld minden lakója úgy élne és fogyasztana, mint a magyarok, akkor eddigre kimerülne a bolygó egy év alatt megújuló természeti erőforrásainak kerete. Az év hátralévő részében - azaz a mai naptól - már a jövő erőforrásait használnánk fel. A magyar túllövés napja arra emlékeztet, hogy fogyasztási szokásainknak valódi hatása van a bolygóra. A változás az első lépéssel kezdődik. Mérd meg ökológiai lábnyomodat, és fedezd fel, hol tudsz a legtöbbet tenni a bolygóért! A tudatos döntések – legyen szó energiahasználatról, közlekedésről vagy fogyasztásról – hosszú távon is számítanak. ???? Ökológiai lábnyom számláló a szervezet honlapján érhető el. Kiadó: KÖVET Egyesület a Fenntartható Gazdaságért ------------------------------------------------------------------- A Nemzeti Közleménytár oldalán található közlemények nem képezik az MTI hírkiadás részét, az MTI által szó szerint továbbított tartalomért minden esetben a közlemény beadója a felelős. A közlemények forrásmegjelöléssel (NKT) szabadon és korlátozás nélkül felhasználhatók. Az NKT szolgáltatással kapcsolatban további információt az nkt@dunamsz.hu elektronikus levelező címen kaphat.