Fidesz: a kormány fizesse ki a családi tulajdonban lévő benzinkutaknak, ami jár!

2026. június 27., szombat 12:41
Budapest Nemzeti Közleménytár

Budapest, 2026. június 27., szombat - A kormányváltás nem teszi meg nem történtté a megállapodást a kisbenzinkutakkal.

Az Orbán-kormány bevezette az üzemanyagárstopot, hogy megvédje a magyar családokat az egekbe szökő benzináraktól. Ezzel egyidejűleg megállapodott a kisebb, független benzinkutakkal, hogy kompenzálja az ebből adódó veszteségeiket. Az azóta hivatalba lépett Tisza-kormány azonban semmit sem tett a megállapodás végrehajtása érdekében, igyekszik elsunnyogni a kifizetést. Ami jár, az jár, a Fidesz követeli, hogy Magyar Péter kormánya haladéktalanul fizesse ki a kárenyhítő támogatást! Havasi Bertalan, a Fidesz kommunikációs igazgatója Kiadó: FIDESZ - Magyar Polgári Szövetség ------------------------------------------------------------------- A Nemzeti Közleménytár oldalán található közlemények nem képezik az MTI hírkiadás részét, az MTI által szó szerint továbbított tartalomért minden esetben a közlemény beadója a felelős. A közlemények forrásmegjelöléssel (NKT) szabadon és korlátozás nélkül felhasználhatók. Az NKT szolgáltatással kapcsolatban további információt az nkt@dunamsz.hu elektronikus levelező címen kaphat.