2025. július 3., csütörtök 7:48

Magyar Nemzet - Deutsch Tamás szerint az NGO-hálózatok politikai döntéseket formálnak

Deutsch Tamás szerint a globalista politikai hálózat célja, hogy demokratikus legitimáció nélküli szereplők döntsenek a nemzeti sorskérdésekről, miközben "a zsűribe ülve" kontrollálják a politikai folyamatokat. A Fidesz-KDNP európai parlamenti delegációvezetője egy brüsszeli háttérbeszélgetésen a Magyar Nemzet cikke szerint azt mondta, hogy a nyugati világban egyre gyakoribb, hogy demokratikus felhatalmazással nem rendelkező szereplők irányítják a politikát, miközben az őket bíráló nemzeti kormányokat antidemokratikusnak bélyegzik.

Deutsch Tamás szerint az NGO-k valójában nem független civil szervezetek, hanem pártokként működő politikai szereplők, amelyek nem kívánnak részt venni a demokratikus választásokon, mivel az kockázatos, de mégis hatalmat akarnak gyakorolni. Véleménye szerint az egész NGO-formát azért találták ki, mert a demokrácia versengő pártok megméretésén alapuló rendszerét ki akarják kerülni. Ők nem indulnak választáson, hanem kívülről akarják befolyásolni a közhatalmi döntéseket.

A politikus szerint az NGO-k a demokratikus legitimációval rendelkező politikai szereplők helyett akarnak döntéshozó pozícióba kerülni, ami aláássa a népszuverenitás elvét.

Az Európai Unióban készülő átláthatósági törvény kapcsán Deutsch Tamás rámutatott az uniós képmutatásra: itt, Brüsszelben, ez úgy működik, mint a krimikből ismert tükörfalas kihallgatószoba, ők belátnak ide, de mi nem látunk ki. Magyarországot támadják a külföldi befolyás ellen hozott törvénye miatt, miközben most épp ők akarnak egy hasonló szabályozást bevezetni.

Deutsch Tamás külön kitért az amerikai USAID-re, amely szerinte nem jótékonysági célokat szolgált, hanem a globális progresszív hálózat finanszírozásának kulcsszereplője volt.

Szerinte Donald Trump alatt épp azért függesztették fel a USAID működését, mert az nem humanitárius programokat támogatott, hanem politikai aktivistákat és ideológiai kampányokat finanszírozott világszerte. A jelenlegi globális sajtó pedig most ezt próbálja úgy beállítani, mintha a Trump-adminisztráció éhező afrikai gyerekek támogatását akadályozta volna meg.

Deutsch Tamás szerint a Soros-hálózat elleni fellépés politikai és történelmi fordulópont volt, amelyet elsőként Orbán Viktor miniszterelnök vállalt nyíltan.

A Fidesz EP-képviselője úgy véli, a kormányfő fő bűne a globalista hatalmi centrumok szemében épp az volt, hogy nemcsak felismerte, hanem pontosan és higgadtan meg is nevezte a nemzetközi hálózat struktúráját, céljait és működését.

Orbán Viktor az első politikai vezető, aki nem vagdalkozva, nem mellébeszélve, hanem higgadtan, tárgyszerűen és érvelve mondta ki, hogy mi ez a rendszer, kik csinálják és mit akarnak - fogalmazott Deutsch Tamás. A képviselő szerint ez volt az a pillanat, amikor lehullt a lepel a Soros-féle hálózatok által használt filantróp, emberbaráti retorikáról, és világossá vált, hogy ezek a szervezetek valójában politikai célú befolyásszerzéssel foglalkoznak, gyakran közpénzből.

Elesett gyerekek, éhező eszkimók, mindig valamilyen megható társadalmi cél mögé bújva jelentek meg, de mögöttük a legmocskosabb, legdurvább hatalmi politika zajlik - mondta. És ezt a paravánt Orbán Viktor félrerántotta - tette hozzá.

Deutsch Tamás Magyar Péter mentelmi ügyéről is kifejtette véleményét. Szerinte az Európai Parlament mentelmi bizottságának eljárása a Magyar Péter elleni büntetőügyben szándékosan elnyújtott, politikai motivációjú időhúzás. Mint fogalmazott, a brüsszeli testület már rég a plenáris ülés elé vihette volna az ügyet, ha valóban jogi szempontokat mérlegelne, nem pedig politikai érdekeket szolgálna ki.

Idén már tíz mentelmi ügyben született döntés az Európai Parlamentben - mutatott rá a képviselő. Ezek között több olyan volt, amelyet vagy ugyanakkor, vagy később kezdtek el tárgyalni, mint Magyar Péterét. Ennyit az időhúzásról - tette hozzá.

Deutsch Tamás szerint a brüsszeli döntéshozóknak Magyar Péter egy politikai projekt, akit a választásokig mindenáron meg kell védeni, akár a testület intézményi normáinak rovására is. Ez pedig - fogalmazott - világbotrány.


Borítókép: Budapest, 2025. május 20. Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti képviselője felszólal a közélet átláthatóságáról szóló törvényjavaslat általános vitájában az Országgyűlés plenáris ülésén 2025. május 20-án. MTI/Kovács Attila

pártok
Fidesz
Európai Unió
A Magyar Távirati Irodát 1881-ben alapították. Működését az Országgyűlés biztosítja.

Ha szeretne többet látni, regisztráljon az mti.hu-ra!

Minden regisztrált felhasználó 10% értékű levásárolható kupont kap az MTVA TV Maci-boltban!

Ha szeretne még több tartalmat látni, látogassa meg a hirado.hu oldalát!