Labdarúgó NB I - Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
A július 24-26-i első fordulóban Paksi FC–Ferencváros mérkőzést is rendeznek – írja a sorsolásról X-oldalán az MLSZ. Az NBII-ben bajnok angyalföldiekhez hasonlóan az élvonalba visszajutott Kispest-Honvéd Kisvárdára utazik az első körben.
🥁Paksi FC–Ferencváros mérkőzést is rendeznek az OTP Bank Liga 1. fordulójában! A 2026–2027-es bajnokság sorsolását hétfőn délelőtt készítette el az MLSZ versenybizottsága, az aranyérmes ETO és Magyar Kupa-győztes, bajnoki második FTC a 3. fordulóban találkozik egymással, az… pic.twitter.com/JDnfqcvre3
— MLSZ (@MLSZhivatalos) June 22, 2026
A címvédő Győr és a Magyar Kupa-győztes FTC a 3. fordulóban előbbi pályaválasztása mellett találkozik egymással, az idény első Ferencváros–Újpest derbijét a szeptember 5-i hétvégén játsszák a Groupama Arénában. Azt követően a december 19-i hétvégén a Megyeri úton, április 17-i hétvégén pedig ismét az Üllői úton mérkőzik meg egymással az FTC és az Újpest.
A főváros tradicionális klubjai közül négy már a 2. fordulóban találkozik először:
a Ferencváros a Vasast, a Kispest-Honvéd az MTK-t fogadja. Az angyalföldiek a 8. fordulóig el sem hagyják a fővárost - négyszer pályaválasztók, illetve az FTC után a Honvédnál, majd Újpesten vendégeskednek -, az újonccsapat szeptember végén Debrecenbe utazik.
A szövetség tájékoztatásából az is kiderült: a júliusban rendezett első fordulót követően augusztusban további öt kört játszanak a csapatok, az első válogatott szünetig pedig további kettőt. A megszakítás után három hét múlva folytatódik majd a klubidény: a szeptember 19-i hétvégét követően az október 10-i hétvégén.
Az utolsó, 33. fordulót a május 22-i hétvégén rendezik, az előző szezonban a bajnoki címért nagy versenyt futó két alakulat közül az ETO az Újpestet fogadja Győrben, míg az FTC-hez az MTK látogat.
Az 1. forduló párosítása:
Vasas FC–ETO FC
Paksi FC–Ferencvárosi TC
MTK Budapest–ZTE FC
Kisvárda Master Good–Kispest-Honvéd FC
DVSC–Puskás Akadémia FC
Nyíregyháza Spartacus FC–Újpest FC
2. forduló:
Újpest-DVSC
Puskás Akadémia-Kisvárda
Honvéd-MTK
ZTE-Paks
FTC-Vasas
ETO-Nyíregyháza
3. forduló:
Vasas-ZTE
Paks-Honvéd
MTK-Puskás Akadémia
Kisvárda-Újpest
DVSC-Nyíregyháza
ETO-FTC
4. forduló:
DVSC-ETO
Nyíregyháza-Kisvárda
Újpest-MTK
Puskás Akadémia-Paks
Honvéd-Vasas
ZTE-FTC
5. forduló:
Vasas-Puskás Akadémia
Paks-Újpest
MTK-Nyíregyháza
Kisvárda-DVSC
FTC-Honvéd
ETO-ZTE
6. forduló:
Kisvárda-ETO
DVSC-MTK
Nyíregyháza-Paks
Újpest-Vasas
Puskás Akadémia-FTC
Honvéd-ZTE
Borítókép: Kisvárda, 2026. május 16. Tóth Rajmund (k), a bajnok ETO játékosát (k) ünneplik szurkolóik a labdarúgó Fizz Liga 33. utolsó fordulójában játszott Kisvárda Master Good - ETO FC mérkőzés után a kisvárdai Várkerti Stadionban 2026. május 16-án. Az ETO Győr FC nyerte a bajnokságot, miután 1-0-ra győzött a Kisvárda ellen. MTI/Czeglédi Zsolt
