OGY - Magyar Péter: kezdeményezzük Sulyok Tamás megbízatásának megszüntetését
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A kormányfő közölte: a "tisztítótűz-művelet" részeként kezdeményezik a jelenlegi köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését.
"Az alaptörvény módosításának hatályba lépését követő napon Sulyok Tamás megbízatása megszűnik, pont" -fogalmazott.
Magyar Péter bejelentette:
szeptembertől egy átfogó alkotmányozási folyamatot indítanak, bevonva a teljes magyar társadalmat, "megbeszélve és megtárgyalva közös ügyeinket". Hozzátette: a folyamat végén az új alkotmányt a magyar nép fogja népszavazással megerősíteni.
Az alkotmányozási folyamat lezárultáig, de legfeljebb 5 évre az Országgyűlés Sulyok Tamás helyére új köztársasági elnököt választ, akinek az egyik legfontosabb feladata a köztársasági elnöki intézmény tekintélyének helyreállítása lesz - mondta.
Borítókép: Budapest, 2026. június 22. Magyar Péter miniszterelnök napirend előtt szólal fel az Országgyűlés rendkívüli ülésén 2026. június 22-én. Mögötte Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke. MTI/Bodnár Boglárka
