OGY - Magyar Péter: megszabadítjuk a magyarokat a politikai és gazdasági maffiától
Megszabadítjuk a magyarokat "a hazánkat kirabló, az állampolgárokkal szemben fellépő, őket fenyegető, életüket ellehetetlenítő politikai és gazdasági maffiától" - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
A kormányfő kijelentette: minden területen a leghatározottabban és legszigorúbban kell eljárnunk.
Felidézte:
34 éve Olaszországot két merénylet rázta meg, egy vizsgálóbírót és egy ügyészt öltek meg, ők mindketten a maffiaellenes küzdelem ikonikus alakjai voltak. Az olasz állam 1992-ben végre felismerte, hogy a maffiát nem lehet a régi eszközökkel legyőzni, ezért új törvényeket és intézményeket hozott létre
- közölte.
Hangsúlyozta: van egy jelentős különbség Olaszországhoz képest, ugyanis "mi nem fogjuk megengedni, hogy a magyar társadalomnak az olaszhoz hasonló megrázkódtatáson kelljen keresztülmennie, ahogy nem fogjuk megengedni azt sem, hogy a maffia további évtizedekre átszője, megfojtsa, meglopja Magyarországot".
Borítókép: Budapest, 2026. június 22. Magyar Péter miniszterelnök napirend előtt szólal fel az Országgyűlés rendkívüli ülésén 2026. június 22-én. MTI/Bodnár Boglárka
