2026. június 23., kedd 7:59

Karácsony Gergely: kitakarítjuk a maffiaként működő alvállalkozói hálózatokat Budapestről

Kitakarítjuk a maffiaként működő alvállalkozói hálózatokat Budapestről - közölte a főpolgármester kedden a Facebook-oldalán.

Karácsony Gergely azt írta a közösségi oldalán, hogy amikor a közműcégek takarékossági és hatékonysági célú összevonásával létrehozták a Budapesti Közműveket (BKM), elrendelték az alvállalkozói munkák fokozott ellenőrzését, és minden korábbinál szigorúbb beszerzési rendet érvényesítettek, amit azóta több cégük is átvett.

A Fővárosi Önkormányzat fenntartásában lévő minden zöldterületre vonatkozó fenntartási munkát a BKM beszervezte, az alvállalkozókat innen "kiebrudalta", így történt többek között az őrzés-védelem vagy a takarítás kapcsán is.

A temetők zöldfelület-fenntartásával kapcsolatban a BKM a Budapesti Rendőr-főkapitányságon büntető-feljelentést tett, aztán a Fővárosi Törvényszék előtt polgári peres eljárást indított az önkormányzat az elmúlt 10 év zöldfelület-fenntartási alvállalkozói teljesítéseivel kapcsolatban, kilenc vállalkozóval szemben - írta, hozzátéve, hogy a per jelenleg is folyamatban van.

Aztán a BKM tavaly másodszor is büntető-feljelentést tett az elmúlt 10 év időszakával kapcsolatban: a teljes, korábban zöldfelületi munkákra szerződött alvállalkozói körrel szemben a Budapesti Rendőr-főkapitányságon - sorolta.

Karácsony Gergely szerint a parkfenntartási maffiát úgy szorították ki, hogy felvettek 140 embert és több mint 300 millió forintért szereztek be saját gépeket a munkákra.

"De emlékszünk még a parkolási maffiára is, és arra, amikor Tarlós István arról beszélt, hogy Orbán Viktor nem engedte neki a parkolás rendbetételét, mert az politikai feszültségeket eredményezett volna. Mi pedig most megtesszük az ügyben az utolsó lépést, amikor jövő hónapban eltüntetjük a parkolási maffiát sok éven keresztül hizlaló parkoló-automatákat a városból" - fogalmazott a főpolgármester.


Borítókép: Budapest, 2026. június 2. Karácsony Gergely főpolgármester, a Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ) társelnöke a magyar önkormányzatok jövőjéről és az önkormányzati rendszer új kihívásairól tartott sajtótájékoztatón a Városházán 2026. június 2-án. MTI/Bodnár Boglárka

Fővárosi Önkormányzat
Karácsony Gergely
A Magyar Távirati Irodát 1881-ben alapították. Működését az Országgyűlés biztosítja.

Ha szeretne többet látni, regisztráljon az mti.hu-ra!

Minden regisztrált felhasználó 10% értékű levásárolható kupont kap az MTVA TV Maci-boltban!

Ha szeretne még több tartalmat látni, látogassa meg a hirado.hu oldalát!