2026. június 24., szerda 10:47

Hőség - Kátai-Németh Vilmos: meghosszabbították a vörös kódot

Meghosszabbították jövő hét kedd éjfélig a vörös kódot - közölte a szociális- és családügyi miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

Kátai-Németh Vilmos bejegyzésében azt kérte, hogy "figyeljünk egymásra", mert a hőség miatt nagy veszélynek vannak kitéve az emberek, főleg a gyermekek, az idősek, a fogyatékossággal élők, a betegeket és a hajléktalanok.

A vörös kód szombat hajnalban lépett életbe és kedd éjfélig tartott, de a hőség miatt meghosszabbították. A rendelkezésnek két fontos célja van: egyrészt felhívja a társadalom figyelmét a rendkívüli helyzetre, másrészt a speciális eljárásrend alatt a szociális szektorban a diszpécserszolgálat jelzése alapján minden intézménynek fogadnia kell a hajléktalanokat, attól függetlenül, hogy kiknek nyújtanak szolgáltatást.


Borítókép: Budapest, 2026. június 1. Kátai-Németh Vilmos szociális- és családügyi miniszter azonnali kérdésre válaszol az Országgyűlés plenáris ülésén az Országházban 2026. június 1-jén. MTI/Bodnár Boglárka

hőség
Tisza-kormány
A Magyar Távirati Irodát 1881-ben alapították. Működését az Országgyűlés biztosítja.

Ha szeretne többet látni, regisztráljon az mti.hu-ra!

Minden regisztrált felhasználó 10% értékű levásárolható kupont kap az MTVA TV Maci-boltban!

Ha szeretne még több tartalmat látni, látogassa meg a hirado.hu oldalát!