Vitézy Dávid: újra járnak a vonatok a Budapest-Pécs vasútvonal teljes hosszán
Újra járnak a vonatok szerdától a Budapest-Pécs vasútvonal teljes hosszán - közölte a közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán.
Vitézy Dávid azt írta: négy héttel ezelőtt kezdődött meg a Sárbogárd és Dombóvár közötti pályafelújítás, amelynek célja a sebességkorlátozó "lassújelek" felszámolása és a pálya állapotának javítása volt; az elmúlt hetekben 120-130 vasutas dolgozott a vonalon.
A miniszter kifejtette a MÁV saját erőforrásából végrehajtott munkálatok során 4800 tonna zúzottkövet építettek be, több mint 4500 méteren cseréltek sínt, mintegy 400 vasbetonaljat építettek be, váltókat újítottak fel, javították a vízelvezetést, valamint több helyen megerősítették a pályát és az alépítményt is.
A munka eredményeként több szakaszon megszűnnek a jelenlegi sebességkorlátozások, és a nyár végére ismét 20-40 kilométer per órával gyorsabban közlekedhetnek majd a vonatok, ami önmagában néhány perc menetidő-megtakarítást jelent, de ennél is fontosabb, hogy csökken a meghibásodások kockázata, kiszámíthatóbbá válik a közlekedés - írta Vitézy Dávid.
Borítókép: Komló, 2026. április 25. Vitézy Dávid, a Tisza-kormány leendő közlekedési és beruházási minisztere nyilatkozik újságíróknak a komlói vasútállomáson 2026. április 25-én. Vitézy Dávid kijelentette, hogy véget ér a vasútrombolás korszaka, mostantól a vasútfejlesztés időszaka következik Magyarországon. A leendő miniszter civilekkel együtt különvonattal utazott Dombóvárról a mecseki városba a két település közötti, 2023 nyarán bezárt vasútvonallal kapcsolatos emlékmenet keretében. MTI/Kacsúr Tamás
