Hőség - MÁV-csoport: vizet osztanak a forgalmasabb állomásokon
A legmelegebb órákban - jellemzően 10 és 17 óra között - a készlet erejéig ingyen vizet osztanak az utasoknak a legforgalmasabb vasútállomásokon, és párakapukat is kihelyeznek - közölte a MÁV-csoport csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény kitér arra, hogy az országos tisztifőorvos a HungaroMet előrejelzései alapján a másodfokú hőségriasztást péntekig hosszabbította meg, hétvégétől pedig már harmadfokú lesz a riasztás.
Mint írták, az utóbbi évek tapasztalatai alapján már csütörtökön is kiemelkedően erős utasforgalom várható a Balaton felé és onnan vissza, a főváros és a vidéki városok felé pedig vasárnap lesz a csúcsidő, a vasúttársaság ezért azt kéri az utasoktól, hogy előre váltsák meg jegyeiket. Azt tanácsolják, hogy aki teheti, induljon útnak már csütörtök vagy péntek kora délelőtt, mert a péntek délutáni és szombat reggeli csúcsidőben garantált a "teltház", és mindenkinél legyen ivóvíz.
Borítókép: Budapest, 2026. június 20. A MÁV-csoport palackos ivóvizet oszt az utasok számára a Keleti pályaudvaron 2026. június 20-án. Megérkezett az idei év első nagy hőhulláma, a mai naptól másodfokú hőségriasztás lépett életbe az ország egész területén. MTI/Bodnár Boglárka
