2026. június 25., csütörtök 12:36

OGY - Jövő héten szavazhat a parlament a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről

Kétnapos rendkívüli ülést tart a jövő héten a parlament. Hétfőn Magyar Péter miniszterelnök várhatóan ismét felszólal napirend előtt, kedden, a határozathozatalok között a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről is szavazhatnak a képviselők.

Hallerné Nagy Anikó (Tisza Párt), a parlament alelnöke a házbizottság csütörtöki ülését követően az MTI-nek azt mondta, hogy hétfőn a parlament tagjai megemlékeznek a kuláküldözések idején tönkretett magyar gazdákról, majd a napirend előtti felszólalások következnek.

Az interpellációk, az azonnali kérdések és a kérdések után az Országgyűlés lefolytatja a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről szóló, valamint a polgármesteri és vármegyei közgyűlési elnöki javadalmazások korlátozásával összefüggő indítványokhoz benyújtott bizottsági jelentések és összegző módosító javaslatok vitáit.

A jogszabályokról kedden szavaznak a képviselők, akik aznap még az Interparlamentáris Unió Magyar Nemzeti Csoportjának megalakításáról is döntenek.

A keddi szavazásokat követően az Országgyűlés általános vitát folytat az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatról. Tárgyalják a kőolajtermék-előállítók különadójának felülvizsgálatát célzó indítványt, valamint a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló törvényt módosító javaslatot is. Utóbbi alapján a jövőben az egészségbiztosító venné át az egyedi méltányossági gyógyszertámogatási kérelmek elbírálását végző Batthyány-Strattmann László alapítvány feladatait.

Országgyűlés
Szuverenitásvédelmi Hivatal
A Magyar Távirati Irodát 1881-ben alapították. Működését az Országgyűlés biztosítja.

Ha szeretne többet látni, regisztráljon az mti.hu-ra!

Minden regisztrált felhasználó 10% értékű levásárolható kupont kap az MTVA TV Maci-boltban!

Ha szeretne még több tartalmat látni, látogassa meg a hirado.hu oldalát!