2026. június 25., csütörtök 15:00

OGY - Nem jogosult végkielégítésre a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke és elnökhelyettesei

A Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke és elnökhelyettesei nem jogosultak végkielégítésre - rögzíti az a módosító javaslat, amelyet csütörtökön fogadott el az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről szóló előterjesztéshez.

A bizottság támogatta, hogy a hatóság a törvény hatálybalépésével az igazságügyért felelős miniszter által vezetett minisztériumba történő beolvadással szűnjön meg.

A szervezet a törvény hatálybalépéséig vállalhat kötelezettséget. Az általa ellátott feladatokat az igazságügyért felelős miniszter által vezetett minisztériumnak nem kell közfeladatként ellátnia - foglalhatják jogszabályba.

A bizottság által támogatott módosítás értelmében a hivatal által a nemzeti szuverenitás védelméről szóló törvény alapján folytatott, folyamatban lévő eljárások a jogszabály hatálybalépésével megszűnnek.

Az elnök és az elnökhelyettesek megbízatása a törvény hatálybalépésével megszűnik, nekik a jogszabály hatálybalépését követő tizenöt napon belül záró vagyonnyilatkozatot kell tenniük.

A hivatal foglalkoztatottjainak jogviszonya a törvény életbe lépésével szintén megszűnik, a szervezet köztisztviselőit és munkavállalóit - az elnök és az elnökhelyettesek kivételével - a különleges jogállású szervekről és az általuk foglalkoztatottak jogállásáról szóló törvényben megállapított összeg és végkielégítés illeti meg.

A Szuverenitásvédelmi Hivatal által kezelt adatokat az igazságügyért felelős miniszter által vezetett minisztérium jogosult kezelni - rögzíti a módosítás.

Szuverenitásvédelmi Hivatal
A Magyar Távirati Irodát 1881-ben alapították. Működését az Országgyűlés biztosítja.

Ha szeretne többet látni, regisztráljon az mti.hu-ra!

Minden regisztrált felhasználó 10% értékű levásárolható kupont kap az MTVA TV Maci-boltban!

Ha szeretne még több tartalmat látni, látogassa meg a hirado.hu oldalát!