Vitézy Dávid: az Európai Bizottság jóváhagyta a kormány helyreállítási tervét
Az Európai Bizottság jóváhagyta a magyar kormány helyreállítási tervét, így következhet a végrehajtási szakasz - jelentette be Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.
A tárcavezető a kormányzati sajtótájékoztatón közölte: jövő héten új vonatok beszerzéséhez szükséges törvénymódosításokat nyújtanak be a parlamentnek, aminek eredményeként létrejön egy állami vonatlízing cég.
Kiemelte, korrigálni szeretnék az előző kormány vasútrombolását, ezért augusztus 1-jétől Komló és Dombóvár között újraindul a személyforgalom, szeptembertől pedig Miskolc és Tiszaújváros között indul újra a vasúti közlekedés.
Borítókép: Budapest, 2026. június 25. Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a kormányszóvivői sajtótájékoztatón az Építési és Közlekedési Minisztérium épületének aulájában 2026. június 25-én. MTI/Szigetváry Zsolt
