Hőség - A Fővárosi Vízművek ideiglenes ivókutat is üzemeltet Budapesten, Nyíregyházán is vízosztást szerveznek
A rendkívüli hőség miatt a Fővárosi Vízművek Budapesten - az 551 közkifolyó, azaz nyomós kút, és a szezonálisan működő 63 ivókút mellett - 22 ideiglenes vízosztót is üzembe helyezett. Az élő környezetért felelős miniszter pedig a Facebook-oldalán közölte, hogy vízosztást szerveznek Nyíregyházán is.
A Fővárosi Vízművek az MTI-hez vasárnap eljuttatott közleményében azt írta, az ideiglenes ivókutak - jellemzően csapállványok - könnyen felismerhetők, mivel azokat az ivóvíz nemzetközi piktogramja, egy csapot és ivóvizes poharat ábrázoló tábla jelzi.
Az ideiglenes ivókutaknál a Fővárosi Vízművek nem biztosít egyszer használatos műanyag vagy papír poharat, ezért azt kérik, hogy lehetőség szerint mindenki saját kulacsot vagy újratölthető palackot használjon.
Ideiglenes ivókút található a Széll Kálmán téren, a Heltai Jenő téren, a Kolosy téren, Újpest-központban, a Ferenciek terén, az Astorián, a Városháza Parkban, a Deák Ferenc téren, a Keleti pályaudvaron, a Blaha Lujza téren, a Kálvin téren, a Határ úton, a Móricz Zsigmond körtéren, Újbuda-központban, a Kelenföldi vasútállomáson, a Gazdagréti téren, a Lehel téren, Újpest-Városkapunál, az Örs vezér terén, a Bosnyák téren, Újpalotán a Fő téren és Rákoskeresztúron a városközpontban.
Az ideiglenes ivókutak folyamatosan frissülő listája a Fővárosi Vízművek Facebook-oldalán érhető el - olvasható a közleményben.
Gajdos László élő környezetért felelős miniszter vasárnap a Facebook-oldalán azt közölte, hogy hétfőn és kedden reggel és délután vízosztást szerveznek Nyíregyházán a Kossuth téren, a Hősök terén és az Örökösföldi piacon.
A miniszter kiemelte, a rendkívüli kánikulában fontos a folyamatos hidratáció, ezért naponta legalább 3-4 liter vizet kell inni.
Borítókép: Döbröce, 2026. június 23. Lajtoskocsiból vételez vizet egy helyi lakos Döbröcén 2026. június 23-án. Évtizedek óta nem tapasztalt vízhiány alakult ki Zalaszentgrót térségében, ezért 29 településen másodfokú vízkorlátozást kellett elrendelni, elsősorban az ivóvízhálózatról történő öntözések miatt. MTI/Katona Tibor
