KDNP: a 0,4 százalékos pedagógus béremelés adminisztrációs terhe nagyobb lehet, mint maga az emelés
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) országgyűlési frakcióvezetője a kormány pedagógusok számára bejelentett átlagosan háromezer forintos béremelését kritizálta vasárnap, felvetve, hogy annak az adminisztrációs terhe nagyobb lehet, mint maga béremelés.
Rétvári Bence közösségi oldalán rámutatott, a nevelést és az oktatást közvetlenül segítő dolgozók bérének azonnali 25 százalékos emelésnek ígéretével kampányoló Tiszának végül egy 0,4 százalékos pedagógus béremelést "sikerült összehoznia". A pályakezdő pótlék negyven forinttal nő 11 660 forintról 11 700 forintra - jegyezte meg.
Összehasonlításként felidézte, hogy a Fidesz-KDNP kormány alatt 215 ezer forintról 900 ezer forint fölé emelkedett az átlagos tanárbér.
A kereszténydemokrata politikus feltette a kérdést, tényleg úgy gondolja Lannert Judit oktatási miniszter, hogy ezzel ő most kellőképpen elismerte a pedagógusok munkáját? Ez a sokat hangoztatott Tiszás tisztelet a tanárok iránt? Ez az a megbecsülés, amit a Tisza ígért a tanároknak? Ennyit jelent neki a pedagógusok munkájának elismerése? - sorolta.
Szóvá tette azt is, hogy ezért a háromezer forintért most nyáron az összes pedagógus szerződését módosítják, és kérdésesnek nevezte, hogy vajon az adminisztrációs teher lesz több vagy a béremelés mértéke.
A Magyar Közlönyben a pedagógusok béremeléséről szóló kormányrendelet azt rögzíti, hogy a 2026. január 1-jétől megvalósult 10 százalékos növekményen felül további 0,4 százalékponttal emelik meg a pedagógusok bérét.
Borítókép: Budapest, 2026. április 28. Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára, a Kereszténydemokrata Néppárt delegációjának vezetője (b) és Latorcai János, az Országgyűlés KDNP-s alelnöke, a párt delegációjának tagja érkezik az Országgyűlés alakuló ülését előkészítő újabb tárgyalásra az Országházban 2026. április 28-án. MTI/Balogh Zoltán
