Hőség - Védelmi Igazgatási Hivatal főigazgató: nincs krízishelyzet a kánikula miatt az energiaellátásban
Az energiaellátásban jelenleg nincs rendkívüli beavatkozást igénylő krízishelyzet, a valaha mért csúcsidőszakhoz képest 95 százalékos az energiafelhasználás Magyarországon - közölte Kádár Pál, a Védelmi Igazgatási Hivatal főigazgatója csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.
Kádár Pál beszámolt arról, hogy számos helyen már most működnek vízosztó pontok, párakapuk. Szerdán 346 helyszínen szervezett a hivatal, illetve a vele együttműködő szervezetek és szolgáltatók vízosztást. A feladatokban 2001 ember vett részt, akik több mint 25 250 liter vizet osztottak ki.
Felhívta a figyelemét a hétvégi rendezvények szervezőinek, hogy kötelességük gondoskodni ezek biztonságos lebonyolításról, és arra kérte a szervezőket, hogy nézzék át a korábban megírt terveket a jelenlegi hőmérsékleti viszonyokra tekintettel.
Jelezte: a vasúti közlekedésben már szükség volt bizonyos pálya- és sebességkorlátozásokra, ezek folyamatosan elérhetők az ismert információs csatornákon. A Magyar Államvasutak is folytatja a vízosztási programját, szerdán 15 ezer félliteres palack vizet osztottak ki - mondta.
Borítókép: Budapest, 2026. június 25. Magyar Péter miniszterelnök (b2), Erdélyi Krisztián, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság műveleti főigazgató-helyettese (b1), Oroszi Beatrix országos tisztifőorvos (b3) és Kádár Pál, a Védelmi Igazgatási Hivatal főigazgatója (b4) a kormányszóvivői sajtótájékoztatón az Építési és Közlekedési Minisztérium épületének aulájában 2026. június 25-én. MTI/Szigetváry Zsolt
